عکس> کسوف امروز در آسمان تهران

اولین خورشید گرفتگی یا کسوف سال 2011 در نقاط مختلف به خصوص کشورمان اتفاق افتاد که در ساعت 11:06 از ارومیه آغاز شد.

عکس های از خورشید گرفتگی امروز:

http://www.fararu.com/vglgut93.ak9n3a1rrqp4a.v.html

 

در هنگام کسوف خواندن نماز آیات واجب است .

نماز آیات به واسطه چهارچیز بر مسلمان واجب می شود:

1- کسوف (اگرچه به مقدار کمی باشد)

2- خسوف (اگرچه به مقدار کمی باشد)

3- زلزله

4- رعد و برق و بادهای سیاه و سرخ و مانند اینها در صورتی که بیشتر مردم بترسند.

 

نحوه اقامه نماز آیات

نماز آیات دو رکعت است و در هر رکعت پنج رکوع دارد. نمازگزار بعد از نیت، تکبیر بگوید و یک حمد و یک سوره بخواند و به رکوع رود و پس از رکوع دوباره یک حمد و یک سوره بخواند تا پنج مرتبه و در رکعت دوم نیز به همانگونه اقامه شود و پس از رکوع آخر قنوت خوانده شود و تشهد و سلام دهد.

و نحوه دیگر اقامه آن این است که:

سوره حمد کامل تلاوت شود و سوره توحید به پنج بخش تقسیم شده و بعد از هر بخش یک رکوع انجام شود. رکعت دوم نیز به همان صورت و بعد از آن تشهد و سلام داده شود.

/ 7 نظر / 44 بازدید
محمد

سلام مجید متشکرم که به وبلاگ نوپای من سر زدی و نظر دادی با اینکه هیچ مطلبی در آن نبود راستش این وبلاگ دوم من هست و وبلاگ فعال و کاربردی من http://zamirehekmat.mihanblog.com/ اونجا هم ما رو از نظرات خودت بهرمند کن . وبلاگ خیلی جای پیشرفت داره .امیدوارم در اینده نزدیک با هم لینک کنیم .

محمدرضا قاسمی

سلام آقا بیگلری من دانش آموز شما هستم مدرسه خواجه نصیر 208 سایت خیلی خوبی دارید خوش حال میشم به سایت ما هم سر بزنید.[خنده] براتون آرزوی موفقییت میکنم. خداحافظ[گل]

پيمان

[گل]

Mbt925

می بینیم که فعال شدی! خوشحالمان کردی.

مصطفی ندیمی هستم

سلام آقا بيگلري. حال شما چطوره.؟ استاد من يه پرشين بلاگ درست كردم. خواستيد يه سر بريد بدك نيست. البته عرض كنم كه اسمش اينه www.emtiey.persianblog.ir خوشحال ميشم سر بزنيد. ضمنا اگه خواستيد احيانا عكسي لوگويي چيزي با فتوشاپ درست كنيد بگيد من درست كنم. ميخوام حداقل يكي از محبتاتونو تو اين سه ساله جبران كنم. منتظرم

میثم جوادی

سلام لطفا سایت من رو وارد لینکستانتون بکنید ممنون میشم